Başkanin Mesaji

 Başkanin Mesaji

Sevgili  Meslektaşlarım; 

Bu günlerde ; Bir asıra yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemelik Ve Çocuk Bayramını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyoruz . 23 Nisan 1920 Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisini açan Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran  Büyük Lider MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve Silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Bu vesile ile ÇAĞDAŞ , LAİK, SOSYAL , DEMOKRATİK ve TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'ne olan inanç ve bağlılığımı bir kere daha tekrarlıyorum.

- Hem ülke hem de meslek olarak büyük bir dönüşümün yaşandığı , sonuçları itibari ile, tarihi bir dönemden geçiyoruz. Ülkemiz ve bölgemizde çok sıcak hissedilen Suriye sorunu ile birlikte dünyada ki  konjoktürün yarattığı ekonomik koşullar meslek camiamızın yaşam kalitesini olumsuz etkilemiş ve yarınlara umutlu bakışı azaltmıştır. Mesleki sorunlar , mevzuattaki karmaşanın yarattığı iş yoğunluğu ve Angaryalar çığ gibi çoğalırken karşılığında alınan (Maliye Bakanlığınca belirlenen) ücretler erimiş , enflasyona yenik düşmüştür. Kısacası zor bir dönemden geçmekteyiz . 

-Ayrıca meslek örgütü, üst kuruluşumuz TÜRMOB'a alternatif yeni fikirlerin dillendirilmesi 110.000 kişilik çalışanlar 20.000 kişilik stajyer adayı ordusu ile ekonominin çarklarının dönmesinde en önemli görevi üstlenen meslek mensuplarımızı üzmüştür.

- Mesleğimizin güçlenmesi ,toplumda hak ettiği saygınlığıa ulaşabilmesi için şimdi her zamankinden daha fazla dayanışma ve birlik olmaya ihtiyacımız vardır. 

Meslek örgütümüz ülkemizin geleceğine dair planlamada ekonominin itici gücü olma yanında sosyal saorumluluk projelerinde daha etkin ve dinamik olarak yer alması gerekmektedir. 

Geçmişten gelen bilgi birikimi ile ülkemizdeki sorunların aşılmasında umutla ve güçlü adamlarla geleceğe yürüyeceğiz .

YETER Kİ BİRLİKTELİĞİMİZİN DEĞERİNİ VE TOPLUMDAKİ SAYGINLIĞIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM , GÜCÜMÜZÜN FARKINDA OLALIM  

 

                                                                                                               

 

İSKENDERUN SMMM ODASI BAŞKANI                           MERİH HASAN YILDIRIM